Apie mokyklą

Pažinti įstabųjį chemijos pasaulį mokinius kviečia Neakivaizdinė jaunųjų chemikų mokykla „Pažinimas“!

Ši mokykla skirta tiems, kurie neabejingi chemijai, siekia naujų žinių, seka mokslo naujoves. Mokykla įsteigta 2000 m.

Į mokyklą priimami 10–11 kl. mokiniai iš įvairiausių Lietuvos miestų. Čia mokslas trunka dvejus metus. Mokykloje vyksta penkios sesijos (įstojusiems 2023 metais vyskta 4 sesijos), kurios vyksta gyvai, Vilniuje. Tarp sesijų mokiniai namuose dirba individualiai, atlieka skirtas namų darbų užduotis.

Sesijų metu mokiniai klauso paskaitų, sprendžia praktines užduotis, atlieka laboratorinius darbus, bendrauja su Vilniaus universiteto mokslininkais.

Kiekvienos sesijos pabaigoje yra laikomas egzaminas, išlaikius visus egzaminus mokinys sėkmingai baigia mokyklą. Baigusiems mokyklą mokiniams išduodami mokyklos baigimo pažymėjimai.

Tokiu pažymėjimu tarsi kelialapiu į tolesnę karjerą jau džiaugiasi 1135 mokiniai. Dalis jų pasirinkę chemijos mokslą ir tapę studentais grįžta į mokyklą kaip grupių kuratoriai, pratybų vadovai.

Susitiksime!

Neakivaizdine jaunųjų chemikų mokykla „Pažinimas“ rūpinasi:

  • Mokyklos mokslo kuratorė –  dr. Julija Grigorjevaitė
  • Mokyklos mokomųjų programų kuratorė – Gytautė Sirgėdaitė
  • Mokyklos mokytojai — Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto studentai, doktorantai ir dėstytojai.
  • Mokyklos sesijos vyksta Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakultete Naugarduko g. 24, Vilnius

Uždaviniai

  1. Padėti įgyti išsamių chemijos žinių, kurios papildo bendrojo ugdymo chemijos dalyko programą.
  2. Formuoti darbo laboratorijoje įgūdžius ir tobulinti praktinius saugaus naudojimosi cheminėmis medžiagomis, laboratoriniais indais bei reikmenims įgūdžius.
  3. Ugdyti kritinį mąstymą, kūrybiškumą, savarankiškumą.
  4. Supažindinti su chemikų darbo specifika, naujomis technologijomis ir naujausiais chemijos mokslo pasiekimais.

Mokyklos mokymo programa sudaryta dviem mokslo metams. Plačiau supažindinama su naujų technologijų laimėjimais visose chemijos srityse, mokoma susieti medžiagos prigimtį su jos fizinėmis ir cheminėmis savybėmis, dėstoma apie medžiagų susidarymą ir kitimus, mokoma analizės metodų bei jų praktinio pritaikymo laboratorijoje, sprendžiant užduotis ugdomas gebėjimas planuoti eksperimentą, analizuoti ir matematiškai apdoroti gautus duomenis, kritiškai įvertinti ir padaryti išvadas, mokoma apibendrinti ir kūrybiškai taikyti mokslinės literatūros duomenis, naudotis laboratoriniais indais ir įranga, suformuojami saugaus darbo laboratorijoje įgūdžiai, bendraujant su Lietuvos mokslininkais gilinamas chemikų darbo specifikos supratimas. Penkios sesijos yra išsidėsčiusios per dvejus metus, pirmaisiais metais planuojamos trys sesijos spalio, sausio ir gegužės mėnesiais, antrais metais spalio ir sausio mėnesiais. Viena sesija trunka tris dienas, įprastai prasideda ketvirtadienį ir baigiasi šeštadienį.

Šalies bendrojo ugdymo mokyklų 10–12 klasių mokiniai, kurie nori pasirinkti chemiko ar artimą specialybę, pagilinti žinias, atlikti praktinius, laboratorinius darbus. Priėmimo sąlygos: įstoti gali 10 – 11 klasės mokiniai, pateikę prašymą ir motyvacinį laišką užpildę elektroninę formą. Išimties tvarka gali būti priimami 9 klasės mokiniai turintys išskirtinių pasiekimų chemijos dalyke.

Vertinimas

Mokiniai, norintys baigti Mokyklą ir gauti baigimo pažymėjimą, privalo išklausyti teorinį kursą, dalyvauti sesijose, atlikti laboratorinius darbus, išspręsti namų užduotis, išlaikyti NJChM „Pažinimas“ visų penkių sesijų egzaminus.

Egzaminas yra laikomas kiekvienos sesijos paskutinę dieną. Egzaminas išlaikytu yra laikomas tada kai surenkama 40% egzamino užduoties taškų. Jei mokinys dėl pateisinamos priežasties nedalyvauja egzamine, jam gali būti sudaryta galimybę egzaminą laikyti kitu metu. Jei mokinys neišlaiko egzamino, jam yra suteikiama galimybę vieną kartą egzaminą perlaikyti.

Darbo formos

Mokymasis susideda iš sesijų ir laikotarpio tarp sesijų, kai mokiniai savarankiškai atlieka užduotis. Sesijų metu skaitomos paskaitos, rengiami praktiniai darbai, pratybos, konsultacijos, atliekami laboratoriniai darbai, organizuojamos pažintinės, mokomosios ekskursijos.

Mokiniai, norintys baigti Mokyklą ir gauti baigimo pažymėjimą, privalo išklausyti teorinį kursą, atlikti nurodytus praktikos, laboratorinius darbus, išspręsti namų užduotis, išlaikyti Mokyklos visų keturių sesijų egzaminus.Egzaminas yra laikomas kiekvienos sesijos paskutinę dieną. Egzaminas išlaikytu yra laikomas tada kai surenkama 40% egzamino užduoties taškų. Jei mokinys dėl pateisinamos priežasties nedalyvauja egzamine, jam gali būti sudaryta galimybę egzaminą laikyti kitu metu. Jei mokinys neišlaiko egzamino, jam yra suteikiama galimybę vieną kartą egzaminą perlaikyti.